Dr Nestorović otkriva kada će se u Srbiji ponovo ići na svadbe i veselja

0

BEOGRAD – Na svadbama, krštenjima, rođendanima i u kafanama moći ćemo ponovo da se veselimo s društvom već od 15. juna, kaže član Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa dr Branimir Nestorović

Kako za Informer objašnjava Nestorović, veća slavlja biće moguća tek kada se ukine policijski čas, a strategija je da se i ova mera ublažava postepeno.

U prve dve nedelje od ukidanja policijskog časa maksimalan broj gostiju u zatvorenom prostoru trebalo bi da bude 20. Nakon toga, povećavaće se na 50, pa na 100, itd.

Doktor Nestorović objašnjava da su ove mjere više nego dovoljne zato što se jasno vidi da se epidemija korona virusa bliži kraju.

– Virus je izgubio na snazi, visoke temperature i UV zračenje ubijaju njegovu infektivnost, pa je potrebna veća količina virusa da bi se osoba zarazila. Zato nema potrebe da gosti u kafićima i restoranima nose maske, jer će prije samog ulaska biti dezinfikovani, a i sedeće na dovoljnoj udaljenosti. Razdaljina od dva metra potrebna je ukoliko osoba kija ili kašlje, ali nadam se da onaj ko je bolestan neće ići na kafu ili ručak – smatra dr Nestorović.

 

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Molimo unesite vaše ime