Policija upozorila na prevare putem mreža: Pozivaju na glasanje za najljepšu djevojku

1

BANJALUKA – Policijska uprava Banjaluka raspolaže saznanjima da građani u zadnje vrijeme putem društvenih mreža Facebook i Instagram sa profila koji koriste njihovi prijatelji dobijaju poruke da glasaju za najljepšu djevojku ili online kuhara i slično.

“Nakon što prihvate da glasaju, nepoznata lica preuzimaju nadzor nad njihovim Facebook i Instagram profilima a pojedinima registruju profil na WhatsApp aplikaciji, nakon čega nastavljaju da se sa drugim licima dopisuju u njihovo ime, nude trgovanje kriptovalutama i druge načine brze zarade, pokušavajući na taj način da vrše dalje prevare“, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.

Građani se upozoravaju da ne odgovaraju na poruke za glasanje i da provjere pošiljaoca, te da verifikovane kodove koje dobijaju na svoje mejl adrese i brojeve telefona ne daju nikom.

“Takođe, pozivamo građane da sve slučajeve naprijed opisanih prevara prijave pozivom na 122 ili lično u nadležnu policijsku stanicu“, stoji u saopštenju.

1 KOMENTAR

  1. Mene nece prevariti,imam ja lepoticu kod kuce jos kad sredi nos na nano klinici nece je biti lepse.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Molimo unesite vaše ime